O autorze
Jestem pasjonatem nowych technologi i mobile marketingu, CO-Founderem w nowym startupie Dronowym oraz studia filmowego tworzącego wideo z drona i nie tylko Green Movie, współtwórcą agencji mobile marketingowej Green Eyes Angel, dziennikarzem, startupowcem i ojcem założycielem dwóch barcampów o technologiach mobilnych „Mobile Revolution” i „Mobile Monday Sielsia”. Prywatnie się wspinam, oraz staram się spróbować wszystkiego co podnosi poziom adrenaliny we krwi.
@mhalaba | web:niedopasowany.pl

Dron nad miastem - Musisz mieć zgodę i licencję

greenmovie.pl Matthew Halaba
W związku z pojawiającymi się licznymi zapytaniami od użytkowników przestrzeni powietrznej i różnymi interpretacjami, przesyłamy poniższe wyjaśnienie:

Informujemy, że rejony lotów zlokalizowane nad miastem o liczbie mieszkańców powyżej 25 000 oznaczają, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 11 czerwca 2010 roku, w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące przestrzeń ta stanowi strefę o ograniczonym ruchu lotniczym (strefa R). W związku z powyższym informujemy o konieczności uzyskania przez organizatora odpowiedniej zgody na loty w strefie R.


Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Urzędu Lotnictwa Cywilnego – Prezes ULC wydaje zgodę na loty bezzałogowych st. pow. nad miastami na podstawie załącznika 6 Rozporządzenia MTBiGM z dnia 26 marca 2013 roku, pkt.1.2 „Na uzasadniony wniosek, w szczególności w przypadkach wykonywania lotów pokazowych, rekordowych, eksperymentalnych lub doświadczalnych, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego może zwolnić zainteresowany podmiot od obowiązku spełnienia niektórych wymagań załącznika, z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.”

Prosimy o bezwzględne stosowanie się do powyższych zapisów.

Pozdrawiamy
ASM1

Informacja od PANSA
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...