O autorze
Jestem pasjonatem nowych technologi i mobile marketingu, CO-Founderem w nowym startupie Dronowym oraz studia filmowego tworzącego wideo z drona i nie tylko Green Movie, współtwórcą agencji mobile marketingowej Green Eyes Angel, dziennikarzem, startupowcem i ojcem założycielem dwóch barcampów o technologiach mobilnych „Mobile Revolution” i „Mobile Monday Sielsia”. Prywatnie się wspinam, oraz staram się spróbować wszystkiego co podnosi poziom adrenaliny we krwi.
@mhalaba | web:niedopasowany.pl

Masz drona, zobacz gdzie możesz latać - Apel

dron nad ścieżką podejścia na lotnisku w bydgoszczy, oczywiście lot odbywał się zgodnie z prawem
dron nad ścieżką podejścia na lotnisku w bydgoszczy, oczywiście lot odbywał się zgodnie z prawem Greenmovie.pl
Bardzo prosimy wszystkich użytkowników i operatorów Dronów o odpowiedzialne korzystania ze swoich maszyn. Mając na uwadze iż coraz częściej możemy spotkać drony w naszej przestrzeni powietrznej. Szczególnie że obecnie zabawkowe drony można kupić już za parę złotych oraz zauważając kwestię braku wyobraźni u ludzi którzy latają swoimi zabawkami postanowiliśmy wystosować apel:


W związku z coraz częstszymi używaniem dronów w obrębie miast oraz skupisk ludzkich.

APELUJEMY do wszystkich właścicieli i użytkowników tych urządzeń o
podstawową rozwagę oraz trochę wyobraźni. Nawet dron zabawka pokroju DJI Phantoma czy DJI Inspire One spadając z wysokości 20 metrów na ludzi może a ich zabić, może również zniszczyć czyjeś mienie. 

Jeżeli latasz 20 metrów nad ziemią możesz również spotkać w przestrzeni śmigłowce ratunkowe lub policyjne którym możesz przeszkadzać. Przy okazji nie wolno Ci latać gdzie Ci się tylko podoba, możesz latać tylko w wyznaczonych miejscach, w wielu przypadkach za zgodą PANSA. Dokładną mapę tego gdzie możesz latać bez otrzymania takiej zgody - http://ai.pansa.pl/dron/ Dane na mapie są aktualne przez 3 godziny więc polecam sprawdzać, za każdym razem kiedy planujemy latać.

Dotyczy to również lotów które polegają na wzbiciu się na wysokość metra nad ziemie, dron to tylko elektronika która może oszaleć i odlecieć gdzie jej się będzie chciało, stwarzając zagrożenie dla ludzi i innych statków powietrznych.


Resztę dodatkowych rad możesz przeczytać we wcześniejszym wpisiePozdrawiamy wszystkich miłośników lotnictwa. Niech nigdy nie zdarzy się nieszczęśliwy wypadek z powodu braku rozwagi w używaniu Dronów.


Matthew Halaba
oraz cała ekipa Green Movie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...